KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12332206
nr 1233 2206
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Utsikt Tegelvikshamnen. Signerad, daterad -50. Olja på duk, 63x87
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 februari 2019
kl 19:04:26
4/2 15:38:26
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström