KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12332206

nr 1233 2206

Georg Lodström

(1915-1972), Sverige

Oljemålning, Utsikt Tegelvikshamnen. Signerad, daterad -50. Olja på duk, 63x87

Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 4 februari 2019
kl 19:04:26

4/2 15:38:26 1      Vinnande bud

Georg Lodström

Läs mer om Georg Lodström